0
09908390336

آشنایی با نقش ها و افزودن نقش جدید در وردپرس

wordpress-user-roles-min

وردپرس دارای یک سیستم مدیریت نقش کاربران است که مشخص می کند کاربر خاصی در وب سایت شما چه کاری می تواند انجام و چه کاری نمی تواند انجام دهد. دانستن این نقش ها و مجوزهای کاربر برای رشد سایت وردپرس ضروری است. در این راهنمای مبتدیان ما نقش ها و مجوزهای کاربر وردپرس را با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد.

هنگام نصب وردپرس ، پنج نقش کاربری پیش فرض وجود دارد:

  • مدیر کل
  • ویرایشگر
  • نویسنده
  • مشارکت کننده
  • مشترک

با مشاهده اینفوگرافیک زیر می توانید مقایسه کاملی بین هر نقش کاربر را مشاهده کنید:

نقش های کاربران در وردپرس

 

همچنین می توانید خلاصه دسترسی‌های مربوط به نقش کاربر را در زیر بخوانید. ما همچنین نحوه ایجاد نقش های جدید کاربر و / یا سفارشی سازی نقش های موجود کاربر وردپرس را توضیح خواهیم داد.

1. مدیرکل

در نصب معمول وردپرس ، مدیرکل قدرتمندترین نقش کاربر است. کاربرانی که نقش مدیرکل دارند می توانند پست های جدید اضافه کنند ، پست های هر کاربر را در سایت ویرایش کنند و حتی آن پست ها را حذف کنند.

آنها می توانند پلاگین ها و همچنین قالب‌ها را نصب ، ویرایش و حذف کنند. از همه مهمتر یک مدیرکل می تواند کاربران جدیدی به سایت اضافه کند، اطلاعات مربوط به کاربران موجود از جمله رمزهای عبور آنها را تغییر دهد و همچنین هر کاربر را حذف کند (همچنین سایر مدیران).

این نقش اساساً به دارندگان سایت اختصاص دارد و به شما امکان کنترل کامل سایت وردپرس را می دهد. اگر یک سایت وردپرس چند کاربره را راه اندازه‌ی می کنید، باید بسیار مراقب باشید که به شما چه کسی مدیر را اختصاص می دهد.

 

2. ویرایشگر

کاربران با نقش ویرایشگر در وردپرس کنترل کاملی بر بخشهای محتوای وب سایت شما دارند. آنها می توانند هرگونه ارسال در سایت وردپرس از جمله پست های نوشته شده توسط دیگران را اضافه ، ویرایش ، منتشر و حذف کنند. یک ویرایشگر می تواند نظرات را نیز تایید ، ویرایش و حذف کند.

ویرایشگران برای تغییر تنظیمات سایت شما ، به نصب پلاگین و طرح زمینه یا افزودن کاربران جدید دسترسی ندارند.

 

3.نویسنده

همانطور که از نامش پیداست ، کاربران با نقش نویسنده می توانند پست های خود را بنویسند ، ویرایش و منتشر کنند. آنها همچنین می توانند پست های خود را حذف کنند ، حتی اگر منتشر شده باشند.

هنگام نوشتن پست ، نویسندگان نمی توانند دسته بندی ایجاد کنند ، با این وجود حق انتخاب دسته ها را از میان دسته های موجود دارند. از طرف دیگر ، آنها می توانند برچسب ها را به پست های خود اضافه کنند

نویسندگان می توانند نظراتی را که حتی در انتظار بررسی هستند مشاهده کنند ، اما نمی توانند نظرات را ویرایش ، تأیید یا حذف کنند.

آنها به تنظیمات ، افزونه ها یا قالب ها دسترسی ندارند ، بنابراین نقش یک کاربر نسبتاً کم خطر در یک سایت است به استثنای توانایی آنها در حذف پست های خود پس از انتشار.

 

4. مشارکت کننده

مشارکت کنندگان می توانند پست های جدید اضافه کنند و پست های خود را ویرایش کنند ، اما نمی توانند هیچ پستی حتی خود آنها را منتشر کرده اند ویرایش کنند. هنگام نوشتن پست ، آنها نمی توانند دسته های جدیدی ایجاد کنند و مجبور به انتخاب دسته های موجود هستند. با این حال ، آنها می توانند برچسب ها را به پست های خود اضافه کنند.

بزرگترین عیب نقش مشارکت کننده این است که آنها نمی توانند پرونده ها را بارگذاری کنند (یعنی نمی توانند تصاویر را در مطلب خود اضافه کنند).

مشارکت کننده ها می توانند حتی افرادی که نظراتی برای پست آنه نوشته است را مشاهده کنند. اما آنها نمی توانند نظرات را تأیید یا حذف کنند.

آنها به تنظیمات ، افزونه ها یا قالب ها دسترسی ندارند ، بنابراین نمی توانند هیچ تنظیماتی را در سایت شما تغییر دهند.

 

5. مشترک

کاربرانی که نقش کاربر مشترک را دارند می توانند به سایت وردپرس شما وارد شده و مشخصات کاربری خود را به روز کنند. در صورت تمایل می توانند رمزهای عبور خود را تغییر دهند. آنها نمی توانند در قسمت مدیریت وردپرس شما پست بنویسند، نظرات را مشاهده کنند یا کار دیگری انجام دهند. این نقش کاربر بسیار مفید است اگر شما نیاز دارید که کاربران قبل از اینکه بخواهند یک پست را بخوانند یا نظر خود را وارد کنند ، وارد سیستم شوند.

 

ویژه: سوپر ادمین

این نقش کاربر فقط در یک شبکه سایت چندگانه وردپرس در دسترس است. کاربرانی که نقش سوپر ادمین را دارند می توانند سایت ها را در یک شبکه چند سایته اضافه و حذف کنند. آنها همچنین می توانند افزونه ها و قالب را نصب کنند ، کاربران را اضافه کنند و اقدامات گسترده شبکه را در تنظیمات چند سایت وردپرس انجام دهند.

سفارشی کردن نقش های کاربر موجود

نقش های پیش فرض کاربر وردپرس برای داشتن توانایی هایی متناسب با نیاز اکثر وب سایت ها طراحی شده است. به عنوان مثال اگر سایت مجله ای را اداره می کنید ، می توانید نقش کاربر ویرایشگر را به کارمندان ارشد خود و نقش کاربر نویسنده را به کارمندان معمولی خود اختصاص دهید. شما می توانید نقش کاربر مشارکت کننده را به نویسندگان مهمان خود و نقش کاربر مشترک را برای بازدید کنندگان سایت خود اختصاص دهید.

اما اگر می خواهید مجوزهای مربوط به نقش کاربر وردپرس موجود را اصلاح کنید ، چه می کنید؟

چیزی که ما در مورد نقش نویسنده دوست نداریم این است که آنها نه تنها می توانند پست های خود را منتشر کنند ، بلکه می توانند پس از انتشار آن را حذف کنند. این می تواند کل جریان تحریریه شما را تضعیف کند. همچنین اگر نویسنده ای با پرداخت هزینه بد شرایط را ترک کند و تصمیم بگیرد همه پست هایی را که نوشته است (مواردی که به آنها پول داده اید) حذف کند، می تواند فاجعه بار باشد.

بیایید فرض کنیم که شما می خواهید نقش کاربر نویسنده را تغییر دهید ، بنابراین نویسندگان نمی توانند پست های خود را پس از انتشار حذف کنند.

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Capability Manager Enhanced است. پس از فعال سازی ، برای تغییر نقش های کاربر ، به بخش Capabilities بروید

ایجاد نقش های کاربر سفارشی خود در وردپرس

با استفاده از همان افزونه Captain Manager Enhanced می توانید نقش های کاربری سفارشی خود را در وردپرس با مجموعه قابلیت های خود ایجاد کنید. پس از نصب و فعال سازی افزونه ، به قسمت Capabilities بروید و نام نقش کاربر را در قسمت« Create New Role»وارد کنید.
custom-user-role
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *