0
09908390336

Child Theme یا قالب کودک وردپرس چیست؟

قالب کودک وردپرس

این سوال بیشتر اوقات یک سوال دو بخشی است. framework قالب وردپرس چیست؟ قسمت دوم سوال این است که Child Theme وردپرس چیست؟ ما قبلاً در مطلبی توضیح داده ایم که framework قالب وردپرس چیست. در این مطلب ، ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا به سوالاتی مانند اینکه قالب کودک وردپرس چیست ، چه زمانی باید یک قالب کودک ایجاد کنید ، چرا افراد قالب های کودک ایجاد می کنند ، و در آخر مزایا و معایب استفاده از Child Theme ، پاسخ دهیم. امیدواریم که پس از خواندن این مطلب ، درک درستی از قالب کودک وردپرس داشته باشید و بدانید که آیا باید از قالب کودک استفاده کنید یا خیر.

wordpress-themes

قالب کودک وردپرس چیست

قالب کودک وردپرس یک قالب وردپرس است که عملکرد خود را از قالب والد خود به ارث می برد. وقتی می خواهند یک قالب موجود در وردپرس را بدون از دست دادن یا خراب کردن قالب اصلی ارتقا، سفارشی یا دستکاری کنند ، از قالب کودک استفاده می کنند. در گذشته ، هیچ راهی آسان برای به روزرسانی قالب های وردپرس بدون از دست دادن تمام استایل های سفارشی و تغییراتی که ایجاد کرده بودید ، وجود نداشت. این وقتی مشکل ساز می شود که شما بخواهید یک اسکریپت در قالب که استفاده عمده ای شده است به مشکل امنیتی بخورد و شما باید قالب خود را به روز کنید. این یک انتخاب دشوار است زیرا از یک طرف ، در صورت بروزرسانی ، همه استایل های سفارشی را که روی سایت خود اعمال کرده اید از دست خواهید داد. از طرف دیگر ، اگر به اندازه کافی سریع  قالب خود را به روز نکنید ، خطر هک شدن سایت شما بالا میرود.

تیم اصلی و جامعه تصمیم گرفتند با معرفی مفهوم قالب والد(parent theme) و قالب کودک(child theme) این مشکل را حل کنند. یک قالب کودک در وردپرس همه قابلیت ها ، ویژگی ها و کد قالب والد را به ارث می برد بدون اینکه تغییری در قالب اصلی ایجاد کند. این امر به کاربران امکان می دهد بدون از دست دادن توانایی به روزرسانی قالب والد ،ظاهر طراحی شده برای قالب والد را تغییر داده و ویژگی ها را اضافه یا تغییر دهند.

از لحاظ تئوری ، هر قالب وردپرس می تواند دارای قالب کودک باشد اما همه قالب های وردپرس قالب والد خوبی نیستند. یک قالب والد با ویژگی ها و قابلیت های محدود در اکثر موارد کاندیدای ایده آل برای قالب والد نیست.

یک تم والد خوب که به عنوان فریم ورک قالب نیز شناخته می شود ، معمولاً شامل قلاب ها و فیلترهای عملگرد های مخصوص به خود است. این به طراحان و توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا در کسری از زمان ، یک سایت وردپرس سفارشی قوی با استفاده از قالب کودک ایجاد کنند.

چرا مردم از تم کودک وردپرس استفاده می کنند؟

طراحان و توسعه دهندگان برای سرعت بخشیدن به پیشرفت خود از قالب کودک استفاده می کنند. هنگام استفاده از قالب والد خوب، می توانید مدت زمان ایجاد سایت وردپرس را به شدت کاهش دهید. همه قالب والد خوب با نام مستعار . framework قالب وردپرس، گزینه های مختلفی از قابلیت و سفارشی سازی را ارائه می دهند ، بنابراین لازم نیست همه موارد را کدگذاری کنید. کاربران خلاق غالباً قالب های کودک را ایجاد می کنند تا یک قالب موجود را بدون از دست دادن توانایی به روزرسانی قالب والد در صورت لزوم ، تغییر دهند.

ایجاد یک قالب کودک وردپرس می تواند به سادگی ایجاد یک فایل جدید style.css در یک پوشه جدید باشد. آنچه شما واقعاً نیاز دارید یک خط در سربرگ style.css جدید است که الگو را تعریف می کند (برای اطلاعات به این سایت مراجعه کنید).قالب کودک می تواند دارای پرونده های الگویی باشد که حتی در قالب والد نیز موجود نیست.

چه زمانی باید از تم کودک استفاده کنید؟

decisions

تصمیم برای استفاده از قالب کودک اغلب به نیاز شما بستگی دارد. در موارد نادر که پروژه بیش از حد پیچیده یا خیلی ساده باشد ، ما آن را به عنوان یک قالب مستقل وردپرس ایجاد می کنیم. ما به عنوان توسعه دهندگان وردپرس ، باید ضمن ایجاد قالب های با کیفیت ، جریان کار خود را ساده کنیم. ایجاد یک قالب کودک از با استفاده از یک framework مناسب  به ما کمک می کند تا دقیقاً این هدف را انجام دهیم.

برای کاربران ، ما قالب های کودک را فقط درصورتی توصیه می کنیم که میخواهید دائماً توابع جدیدی را به پرونده functions.php قالب خود اضافه می کنید و یا به طور مداوم فایل style.css قالب خود را اضافه یا اصلاح می کنید. در این موارد ، ما بسیار توصیه می کنیم که از قالب کودک استفاده کنید. چندی پیش در هنگام گفتگوی وردپرس ، یکی از اعضا از ما پرسید اگر فقط استایل های سفارشی اضافه می کنید ، چه می کنید؟ آیا استفاده از تم کودک یا پلاگین CSS سفارشی بهتر است؟

پاسخ به آن بستگی دارد که شما با فن آوری چقدر زرنگ و راحت باشید. اگر فقط استایل های چند عنصر را اصلاح می کنید ، استفاده از پلاگین CSS سفارشی کاملاً مناسب است. با این حال ، اگر متوجه شدید که کل طرح رنگ را تغییر می دهید ، و دستکاری های خود را به فایل CSS منتقل می کنید و غیره ، قطعاً باید به استفاده از یک قالب کودک توجه کنید.

انتخاب یک قالب والد خوب و کارا مهم است

تمام framework های وردپرس قالب والد هستند ، اما همه قالب های والد framework نیستند. نمی توانیم به اندازه کافی استرس داشته باشیم در حالی که هر قالب وردپرس می تواند دارای قالب کودک باشد ، اما قرار نیست همه آنها به عنوان فریم ورک استفاده شوند. ما بسیاری از مبتدیان را دیده ایم که در ایجاد یک قالب کودک از یک قالب والدین اشتباه می کنند که عملکرد چندانی ندارد.

اگر در حال ایجاد یک قالب کودک هستید که می بینید بسیاری از پرونده های قالب والد را جایگزین می کنید ، باید در روند کار خود تجدید نظر کنید. به عنوان مثال شما قالب بیست یازده را خیلی دوست دارید و تصمیم گرفتید یک قالب کودک بسازید. در قالب کودک خود ، شما دارای فایل style.css ، و فایل functions.php هستید. علاوه بر این ، شما تصمیم گرفتید که نوع پاورقی را دوست ندارید عوض کنید ، بنابراین footer.php را اضافه کنید. در مورد سربرگ و غیره نیز همینطور است ، بنابراین نباید از Twenty Eleven به عنوان قالب اصلی استفاده کنید. در عوض شما باید از آن به عنوان یک تم شروع کننده استفاده کنید که آن را به یک قالب سفارشی خود تبدیل می کنید.

ما چندین کاربر داشته ایم که قالب سفارشی کودک را ایجاد کرده اند که باید کاملاً قالب سفارشی مستقل باشند زیرا تقریباً همه پرونده های قالب والد را لغو کرده اند.

به طور خلاصه ، شما باید از تم کودک در صورت نیاز به قابلیت ها ، ویژگی ها و جذابیت یک قالب قدرتمند والد استفاده کنید بدون اینکه خودتان کد زیادی برای آن بنویسید.

مزایای استفاده از قالب کودک وردپرس

مانند اکثر موارد ، استفاده از قالب کودک مزایا و معایبی دارد. ابتدا نگاهی به مزایا می اندازیم.

1. بروزرسانی های ایمن
قالب کودک به طور خودکار ویژگی ها ، سبک ها و الگوهای قالب والد را به ارث می برد. این کار به شما امکان می دهد با استفاده از قالب کودک و بدون تغییر قالب اصلی ، در سایت خود تغییراتی ایجاد کنید. وقتی نسخه جدیدی از طرح زمینه والد ارائه می شود ، می توانید با خیال راحت آن را به روز کنید زیرا تمام تغییرات شما در طرح زمینه کودک ذخیره شده است.

2. توسعه آسان

یک قالب کودک ساخته شده بر روی یک فریم ورک قالب قدرتمند ، انعطاف پذیری زیادی را بدون نوشتن کد زیاد امکان پذیر می کند. شما می توانید بدون اینکه از طریق پرونده های دیگر ،پرونده ها و عملکردهای قالب را که نیاز دارید را انتخاب کنید. شما می توانید قابلیت های جدید و موارد دیگر اضافه کنید.

3. بازگشت به قبل ایمن

هنگامی که در حال ایجاد یک قالب کامل هستید ، باید در مورد همه سناریوهای ممکن فکر کرده و برای آنها کدگذاری کنید. با این حال ، وقتی روی یک قالب کودک کار می کنید و فراموش می کنید برای چیزی کد بزنید ، همیشه قابلیت قالب اصلی به عنوان گزینه بازگشت وجود دارد.

معایب استفاده از تم کودک

یکی از بزرگترین معایب استفاده از تم کودک ، زمانی است که برای یادگیری قالب والد نیاز دارید. هنگامی که شما با فریم ورک های قوی کار می کنید منحنی یادگیری وجود دارد زیرا هر یک از آنها قلاب ها و فیلترهای خاص خود را دارند. شما واقعاً باید آنها را بشناسید. به نظر ما ، این منحنی یادگیری امری یکبار مصرف است. به عنوان مثال چند قالب کودک اول که ایجاد می کنید ممکن است بیشتر طول بکشد ، اما پس از آن در کسری از زمان وب سایت های سفارشی ایجاد می کنید و عملکرد کلی شما بهبود می یابد.

یک نقطه ضعف دیگر که اغلب به آن اشاره می شود این است که توسعه دهندگان قالب والد شما ممکن است علاقه خود را از دست داده و آن را رها کنند ، ویژگی را که در طرح زمینه کودک خود استفاده می کردید کنار بگذارند یا تغییری ایجاد کنند که قالب کودک شما را کاملا نابود کند. این به همان اندازه که به نظر می رسد بد نیست. عمدتا به این دلیل که تمام قالب های خوب وردپرس منبع باز و GPL هستند اگر توسعه دهنده طرح زمینه والد پروژه را رها کند ، پس هیچ چیز نمی گوید که شما باید دیگر از آن استفاده نکنید. اغلب اوقات افراد دیگر در جامعه برای به عهده گرفتن پروژه قدم برمی دارند. اگر توسعه دهندگان قالب اصلی ویژگی خاصی را حذف کردند ، می توانید آن را به سادگی در طرح زمینه کودک خود اضافه کنید. شما کد آن را دارید. سرانجام ، اگر آنها تغییر اساسی ایجاد کنند که شما از آن خوشتان نمی آید ، بنابراین همیشه می توانید از بروزرسانی جلوگیری کنید. به روزرسانی قالب در صورت سو استفاده امنیتی بسیار مهم است. ما همیشه به کاربران توصیه می کنیم قالب ها را به روز کنند زیرا به شما کمک می کند تا در آینده اسکریپت ها و افزونه ها سازگاری داشته باشید.

اگر از یک چارچوب تم تجاری مانند Genesis استفاده می کنید ، گزینه پشتیبانی در دسترس است که به شما کمک می کند طرح زمینه خود را ارتقا دهید یا مشکلات را برطرف کنید. همچنین یک پلتفرم مانند Genesis قرار نیست فقط ناپدید شود زیرا در پشت آن یک سازمان تجاری پایدار با هزاران مشتری در سراسر جهان وجود دارد. به عنوان مثال ، آنها برخی از ابزارک های داخلی را حذف کردند ، اما آنها را به عنوان پلاگین برای کسانی که هنوز می خواهند از آن استفاده کنند ، در دسترس عموم قرار دادند.

نتیجه

مهم است که بدانید حتی اگر همیشه بتوانید از هر قالب وردپرس یک قالب کودک ایجاد کنید ،ممکن است گاهی اوقات به قالب کودک نیاز نداشته باشید. به تعداد تغییراتی که برای قالب کودک تان در نظر گرفته اید ، فکر کنید ، اگر تغییراتی که در نظر دارید جزئی باشد ، می توانید همیشه یک پرونده سفارشی – style.css را در قالب خود ایجاد کنید یا از یک افزونه سفارشی CSS استفاده کنید. اگر این تغییرات بیش از حد شدید باشد ، در جایی که می بینید پرونده های اصلی والد هستید ، احتمالاً باید یک قالب سفارشی ایجاد کنید.

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا درک کنید WordPress Child Theme چیست و آیا مناسب شما است یا خیر. اگر فکر می کنید چیزی را از دست داده ایم ، لطفاً در نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

منبع: wpbeginner.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *