0
09908390336

چرا وردپرس رایگان است؟

چرا وردپرس رایگان است

یکی از سوالات متداول کاربران ما این است که “آیا برای استفاده از وردپرس باید هزینه ای پرداخت کنم؟” ما به آنها می گوییم وردپرس یک نرم افزار رایگان و منبع باز است که معمولاً سوال “چرا وردپرس رایگان است؟”  را به دنبال دارد.

در این مطلب ، ما در مورد اینکه چرا وردپرس رایگان است، هزینه اجرای سایت وردپرس چقدر است و چه فایده ای دارد؟ بحث خواهیم کرد.

وردپرس یک نرم افزار منبع باز است. این به معنای آزادی عمل است نه به معنای آبجو رایگان. ممکن است بپرسید تفاوت این دو چیست؟

 

وردپرس یک نرم افزار منبع باز است. این به معنی آزادی است نه به معنای رایگان. ممکن است بپرسید تفاوت این دو چیست؟

نرم افزار منبع باز این آزادی را در اختیار شما قرار می دهد که بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای ، از هر روشی که دوست دارید، از نرم افزار استفاده کنید ، آن را تغییر دهید ، و توزیع مجدد آن را انجام دهید.

با این حال ، ممکن است در زمینه های دیگر هزینه هایی انجام شود. در مورد هزینه استفاده از نرم افزار متن باز وردپرس بعداً در این مطلب بحث خواهیم کرد.

 

چرا آنها وردپرس را به عنوان یک نرم افزار نمی فروشند؟

اغلب از ما سوال می شود ، چرا افراد و شرکت های پشت سر وردپرس آن را نمی فروشند؟ اگر وردپرس به همان خوبی که همه می گویند باشد ، بدیهی است که با فروش آن درآمد بسیار بیشتری کسب خواهند کرد.

این گفته منطقی خواهد بود ، اگر یک شرکت واحد یا یک شخص دارای وردپرس باشد.

وردپرس یک پروژه جامعه منبع باز است که در آن ده ها هزار نفر از افراد با استعداد کمک کرده اند تا آن را به یک نرم افزار عالی تبدیل کنند.

یک تیم اصلی از توسعه دهندگان وجود دارد که توسعه پروژه را هدایت می کنند ، اما هر کسی می تواند افزونه هایی را ارائه دهد ، اشکالات را برطرف کند ، ویژگی ها را ارائه دهد ، ویژگی ها را پیشنهاد دهد و غیره.

بعلاوه ، رهبران پروژه از نسخه ای به نسخه دیگر تغییر می یابند. اگر عمیقا درگیر جامعه وردپرس شوید ، می توانید یک کمک کننده اصلی در وردپرس نیز باشید.

فلسفه پشت نرم افزار منبع باز

فلسفه پشت نرم افزار متن باز این است که نرم افزار مانند سایر محصولات ملموس نیست. به محض ایجاد یک نرم افزار ، می توان چندین بار با هزینه کم آن را کپی کرد و توسعه داد.

 

چگونه مردم با وردپرس درآمد کسب می کنند؟

دو قسمت سودآور اصلی هر نرم افزار متن باز ، محصولات و خدمات مبتنی بر همان نرم افزار منبع باز است.

مردم اغلب وردپرس را با WordPress.com اشتباه می گیرند ، اما آنها در واقع دو چیز متفاوت هستند. وردپرس (که اغلب به WordPress یا WordPress.org خود میزبانی می شود) یک بستر وبلاگ نویسی رایگان و سازنده وب سایت است.

مت مولن وگ ، توسعه دهنده و بنیانگذار وردپرس ، شرکتی به نام Automattic را راه اندازی کرد که خدمات میزبانی وبلاگ رایگان ولی “محدود” را در WordPress.com ارائه می دهد و برای باز کردن قفل ویژگی ها و حذف تبلیغات می توانید هزینه / ارتقا دهید.

با این حال ، برای به دست آوردن قدرت کامل وردپرس در بستر WordPress.com ، باید در سرویس VIP وردپرس آنها ثبت نام کنید. این هزینه برای میزبانی بیش از 5000 دلار در هر ماه به علاوه هزینه راه اندازی 5000 دلار هزینه دارد.

Automattic طی 7 دوره جمعاً 317.3 میلیون دلار بودجه جمع آوری كرده است. آخرین بودجه آنها در تاریخ 1 ژانویه 2015 از دور Venture جمع شد. (منبع)

سایر توسعه دهندگان نیز با ایجاد پلاگین های تجاری ، قالب های تجاری و حتی ارائه میزبانی وردپرس ، به دنبال ایجاد مشاغل موفق چند میلیون دلاری پیرامون وردپرس بوده اند.

چند نمونه از شرکت های موفق وردپرس چند میلیون دلاری عبارتند از:

WPEngine – یک شرکت مدیریت شده میزبان وردپرس است که بیش از 290 میلیون دلار درآمد کسب کرده و هم اکنون دارای قالب های تجاری StudioPress است.

Awesome Motive – به رهبری سید بلخی یکی دیگر از شرکت های چند میلیون دلاری است که در پیرامون وردپرس مستقر است. این شرکت WPBeginner ، OptinMonster ، WPForms ، MonsterInsights ، SeedProd و سایر افزونه های محبوب WordPress را مدیریت می کند.

Yoast – شرکتی است که پشت پلاگین محبوب WordPress SEO است که بیش از 5 میلیون وب سایت از آن استفاده می کنند.

ElegantThemes – شرکت قالب چند میلیون دلاری در پشت سازنده محبوب صفحه ساز کشیدن و رها کردن: Divi و چندین افزونه دیگر است.
مرتبط: به لیست 20 شرکت برتر وردپرس ما مراجعه کنید.

توسعه دهندگان و مشاوران خوب وردپرس همچنین با ایجاد وب سایت ها ، برنامه ها و پلاگین های سفارشی پیرامون وردپرس برای مشتریان خود درآمد کامل تمام وقت دارند. بسیاری از آنها سالانه بیش از شش رقم درآمد سالانه کسب می کنند.

حق کپی رایت وردپرس رایگان است؟

وردپرس حق کپی رایت ندارد. این مجوز به گونه ای مجوز دارد که به همه امکان استفاده از آن را می دهد ، اما هر مشارکت در این نرم افزار دارای حق کپی رایت است.

این تحت مجوز GPL منتشر شده است ، بنابراین شما در استفاده ، اصلاح و توزیع مجدد کد آزاد هستید. شما حق تغییر در نرم افزار را دارید ، نه کل کد را.

GPL ایجاب می کند که هر کار مشتقی که منتشر یا توزیع می کنید نیز تحت GPL مجوز داشته باشد. ممکن است حق کپی رایت را برای انجام هر کاری که دوست دارید داشته باشید اما کارهای مشتق شده شما به طور خودکار مجوز GPL را به ارث می برند ، بنابراین دیگران می توانند از هر طریقی که انتخاب می کنند از کد شما استفاده ، اصلاح و توزیع مجدد کنند.

علامت تجاری وردپرس

کد وردپرس به عنوان یک نرم افزار تحت GPL منتشر می شود اما کلمات WordPress، WordCamp و logo WordPress علائم تجاری ثبت شده متعلق به بنیاد وردپرس هستند.

برای تشخیص تفاوت بین یک سایت با منبعی که به صورت رسمی یا تحت مدیریت جامعه وردپرس است ، بنیاد از مردم می خواهد که از “WordPress” در نام دامنه خود استفاده نکنند

به همین دلیل است که سایت ما به جای WordPressBeginner ا WPBeginner نامیده می شود. هر وب سایت ، دوره آموزشی یا منبعی که می بینید وردپرس در نام دامنه خود دارد ، احتمالاً توسط شخصی اداره می شود که اطلاعات کافی در مورد وردپرس ندارد.

اکثر مشاغل قانونی که در اطراف وردپرس ساخته شده اند از سیاست های مارک تجاری آگاه هستند و به قوانین احترام می گذارند.

 

هزینه استفاده از وردپرس

به عنوان یک نرم افزار برای بارگیری و استفاده از آن، وردپرس رایگان است. با این حال ، برای استفاده از وردپرس در وب ، به میزبانی وردپرس نیاز دارید.

شما می توانید از WordPress.com برای ایجاد یک وبلاگ رایگان استفاده کنید ، اما توجه داشته باشید که تفاوت هایی وجود دارد.

هزینه استفاده از وردپرس نسبتاً کم است و برای راه اندازی هر نوع وب سایت دیگری نیز صدق می کند. تنها هزینه واقعی میزبانی وب و نام دامنه است.

هزینه های اضافی می تواند قالب های وردپرس تجاری باشد که به عنوان قالب های برتر وردپرس نیز شناخته می شوند. با این حال ، شما مجبور به استفاده از این موارد نیستید زیرا بیش از 6000 قالب رایگان وردپرس وجود دارد که می توانید استفاده کنید.

افراد غالباً از افزونه های تجاری استفاده می کنند ، اما شما مجبور به استفاده از این افزونه ها نیز نیستید زیرا بیش از 54000 افزونه وردپرس رایگان در دسترس است.

امیدواریم که این مطلب به سوالات شما در مورد مجوز وردپرس ، هزینه های راه اندازی سایت وردپرس و تجارت در وردپرس پاسخ داده باشد.

 

منبع:wpbeginner.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *