0
09908390336

آشنایی با ویژگی های جدید در وردپرس 5.6

WordPress 5.6

وردپرس 5.6 در اوایل امروز منتشر شد و آخرین نسخه اصلی سال 2020 است.

این نسخه جدید شامل بسیاری از پیشرفت ها و ویژگی های جدید است. این همچنین شامل یک قالب جدید کاملاً پیش فرض وردپرس است.

در این مطلب ، موارد جدید در WordPress 5.6 را به اشتراک خواهیم گذاشت و ویژگی هایی را که باید پس از به روزرسانی وب سایت های خود آن‌ها را امتحان کنید.

مهم: فراموش نکنید که قبل از شروع به روزرسانی ، یک نسخه پشتیبان کامل از وردپرس ایجاد کنید.

 

Twenty Twenty-One – قالب جدید پیش فرض وردپرس

وردپرس به طور عادت هر سال یک قالب پیش فرض جدید را منتشر می کند که معمولاً پس از سال نامگذاری می شود. وردپرس 5.6 به عنوان قالب پیش فرض جدید وردپرس با Twenty Twenty-One ارائه می شود.

این قالب جدید یک بوم برای ویرایشگر بلوک وردپرس و ویژگی های ویرایش سایت فراهم می کند. این طراحی به گونه ای ساده، دلپذیر از نظر زیبایی، و طراوت طراحی شده است.

twentytwenty-one

Twenty Twenty-One از رنگ زمینه سبز پاستلی و دو رنگ خاکستری تیره برای متن استفاده می کند. این قالب همچنین دارای رنگ هایی برای حالت تاریک است که با شخصی سازی قالب می تواند فعال شود.

twentytwenty-one-darkmode

همچنین می توانید با انتخاب از بین چندین طرح رنگی پاستلی ، رنگ زمینه را تغییر دهید یا رنگ های خود را انتخاب کنید. قالب به طور خودکار رنگ متن را نیز تنظیم می کند.
colorschemes
در اینجا پیش نمایشی از این ترکیبات رنگی داخلی وجود دارد.
pastelcolors

برای تایپوگرافی ، طراحان تصمیم گرفتند از فونت های پیش فرض سیستم استفاده کنند. این بدان معنی است که هیچ پرونده قلم اضافی برای بارگیری وجود ندارد و قالب های کودک با تایپوگرافی و فونت های خاص خود ساخته می شوند.

اگر در حال آزمایش قالب با یک وب سایت جدید وردپرس هستید ، می توانید طرح جدید صفحه اصلی را امتحان کنید. به سادگی به صفحه نمایش »سفارشی سازی بروید و بر روی دکمه انتشار کلیک کنید تا صفحات اصلی وب سایت از جمله صفحه اصلی تولید شود.

این نمونه صفحه اصلی به شما ایده می دهد که چه کاری می توانید با ویرایشگر بلوک انجام دهید. شما می توانید به سادگی صفحه را ویرایش کرده و محتوای خود را جایگزین آن کنید.

در اوایل سال جاری ، وردپرس 5.5 الگوهایی را برای ویرایشگر بلوک معرفی کرد. بیست و بیست و یک با افزودن الگوهای بلوک جدید از این ویژگی استفاده می کند که می توانید در پست ها و صفحات خود استفاده کنید.

twentytwenty-one-patterns

به طور کلی این یک قالب زیبا وردپرس است که شخصی سازی آن آسان است و می تواند برای ساختن هر نوع وب سایتی مورد استفاده قرار گیرد.

بهبود ویرایشگر بلوک

ویرایشگر محتوای وردپرس جایی است که کاربران بیشتر وقت خود را صرف نوشتن پست های وبلاگ ، ایجاد صفحه و ایجاد طرح بندی می کنند. وردپرس 5.6 بهبودهای زیادی را در ویرایشگر بلوک ایجاد می کند.

در اینجا برخی از محسوس ترین تغییرات در ویرایشگر بلوک در وردپرس 5.6 آورده شده است.

کنترل موقعیت ویدئو برای قسمت جلد

بلوک جلد قبلی فقط کنترل موقعیت را برای تصاویر نشان می داد. با وردپرس 5.6 ، بلوک جلد اکنون به کاربران امکان می دهد موقعیت ویدئو را در داخل بلوک جلد تنظیم کنند.

covervideocontrols

الگوهای دسته بندی شده

پانل الگوها در زیر ستون “افزودن بلوک جدید” اکنون دارای یک تعویض کننده دسته است. این کار، یافتن و استفاده از الگوی مورد نیاز را برای کاربران بسیار آسان می کند. همچنین کاربران می توانند الگوهای موجود با قالب خود را مشاهده کرده و آنها را از الگوهای پیش فرض تشخیص دهند.

patterncategories

تغییرات کلید واژه برای بهبود جستجوی بلاک

اکنون ویرایشگر بلوک به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا تغییرات کلمات کلیدی را که ممکن است به کاربران در یافتن یک بلوک کمک کند ، ذخیره کنند. این ویژگی جستجوی بلوک را بهبود می بخشد و به کاربران امکان می دهد بلوک های اضافه شده توسط کتابخانه های بلوک یا افزونه های شخص ثالث را کشف کنند.

blocksearch

کاراکترها در پانل اطلاعات

اکنون پانل اطلاعات کاراکترها را به همراه کلمات ، پاراگراف ها و بلوک های استفاده شده در محتوای شما نشان می دهد.

infopanelinwp56

پشتیبانی از رنگ برای بلوک لیست ها

اکنون می تواند متن و رنگ پس زمینه بلوک لیست را بدون اضافه کردن لیست در یک بلوک دیگر انتخاب کند.

listblockcolorsettings

بلوک ایکون های اجتماعی

بلوک آیکون های اجتماعی دو پیشرفت دارد. اول ، یک استایل خاکستری جدید برای دکمه های آیکون های اجتماعی وجود دارد. در مرحله دوم ، کاربران اکنون می توانند انتخاب کنند که تمام پیوندهای موجود در بلوک را در یک پنجره جدید باز کنند.

socialiconsblockwp56

Options ویرایشگر اکنون Preferences نامیده می شوند

ویرایشگر بلوک پیش فرض دارای یک پنل تنظیمات است که می توانید ویرایشگر را به دلخواه خود تنظیم کنید. در وردپرس 5.6 ، این حالت به جای “Options” اکنون “Preferences” نامیده می شود.

editor-preferences

اکنون بیشتر با توصیف موارد مختلف کمک می کند. با این کار تصمیم گیری برای مبتدیان آسان تر می شود که کدام موارد را می خواهند فعال کنند.

editor-preferences-menu

به روز رسانی خودکار برای عمده انتشارات وردپرس

در اوایل سال جاری ، وردپرس 5.5 فعال کردن به روزرسانی خودکار برای افزونه های خاص را برای کاربران آسان تر کرد. وردپرس 5.6 با افزودن گزینه فعال کردن به روزرسانی خودکار نسخه های اصلی وردپرس ، این مورد را نیز گسترش داد.

می توانید به صفحه پیشخوان »به روزرسانی ها در قسمت مدیریت وردپرس بروید و روی پیوند” فعال کردن به روزرسانی خودکار برای همه نسخه های جدید وردپرس “کلیک کنید.

enableupdatesformajorreleases

این کاملاً اختیاری است تا شما تصمیم بگیرید که آیا می خواهید این ویژگی را فعال کنید یا خیر. اگر از یک میزبانی وردپرس مدیریت شده استفاده می کنید ، دیگر نیازی به نگرانی نیست زیرا آنها بطور خودکار وردپرس را برای شما به روز می کنند.

 

پشتیبانی از PHP 8

php8-support

وردپرس عمدتا با زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده است. درست مانند وردپرس ، PHP نیز نسخه های جدیدی را برای بهبود عملکرد ، افزودن ویژگی ها و رفع اشکالات منتشر می کند.

انتظار می رفت که آنها PHP 8 را در تاریخ 26 نوامبر نزدیک به انتشار وردپرس 5.6 منتشر کنند. تیم اصلی برای دستیابی و رفع مشکلات سازگاری شناخته شده با PHP 8 برنامه ریزی کرده و سخت کار کرده است.

با این کار کاربرانی که به جدیدترین نسخه PHP ارتقا می یابند با مشکل اساسی روبرو نخواهند شد. با این حال ، ممکن است هنوز لازم باشد توسعه دهندگان قالب و افزونه ها کد خود را برای سازگاری آزمایش کنند.

رمزهای عبور برنامه برای REST API

REST API در وردپرس به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا با وب سایتی خارج از خود نصب وردپرس ارتباط برقرار کنند.

برای ایمن نگه داشتن آن ، وردپرس از کوکی ها و کلیدهای nonce استفاده کرد تا اطمینان حاصل شود که فقط کاربران قانونی می توانند به API دسترسی پیدا کنند. برای توسعه دهندگان ، این روش ها کارایی چندانی نداشتند.

وردپرس 5.6 به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا از رمزهای عبور برنامه در وردپرس استفاده کنند. درست مانند سیستم عامل های معروف Facebook و Google ، کاربران هم اکنون می توانند به برنامه ها اجازه دسترسی به وب سایت خود و مدیریت آن از صفحه کاربران »پروفایل دهند. همچنین کاربران می توانند در هر زمان دسترسی به برنامه را لغو کنند.

app-passwords

دیگر تغییرات

وردپرس 5.6 با بسیاری از ویژگی ها و پیشرفت ها در نظر گرفته شده برای توسعه دهندگان وارد شده است. موارد زیر برخی از مهمترین تغییرات در زیر هود است.

وردپرس 5.6 مرحله دوم برنامه سه مرحله ای را برای ارتقا هسته jQuery همراه با وردپرس ادامه می دهد. توسعه دهندگان قالب و افزونه با تکیه بر jQuery در حال حاضر کد خود را برای هرگونه مشکلی آزمایش می کنند ، بنابراین احتمالاً تعداد زیادی از کاربران تأثیر نمی گذارد.

نسخه جدید 5.6 همچنین شامل REST API Batch Framework برای ایجاد مجموعه ای از اتصال های REST API در یک درخواست به سرور است.

اقدام جدید wp_after_insert_post نیز در وردپرس 5.6 موجود است. به توسعه دهندگان قالب و افزونه این امکان را می دهد تا کد سفارشی را پس از به روزرسانی پست و شرایط و متا داده های آن ، اجرا کنند.

وردپرس 5.6 توابع تبدیل نوع PHP به سبک قدیمی را جایگزین کرده است.

وردپرس 5.6 همچنین توانایی ادغامWP_Error objects را در یکدیگر ارائه داده است. این به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا بیش از یک مورد داده را به WP_Error objects اضافه کنند.

امیدواریم این راهنما به شما کمک کند تا موارد جدید در WordPress 5.6 را کشف کنید. ما به خصوص از قالب پیش فرض جدید و بهبودهای ایجاد شده در ویرایشگر بلوک بسیار هیجان زده ایم.

منبع:wpbeginner.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *