0
09908390336

فریم‌ورک قالب وردپرس چیست؟

what-is-a-theme-framework

اخیراً، یکی از کاربران از ما سوال کرده است که فریم‌ورک قالب وردپرس چیست؟ قبل از پاسخ دادن به سوال او سریع جست وجو کردیم و نتایج تعجب آور بود. حتی یک مقاله جامع وجود نداشت که توضیح دهد فریم‌ورک قالب وردپرس چیست. اکثر مقاله ها سایتهایی بودند که برترین فریم‌وردک های رایگان قالب وردپرس یا فریم‌ورک های کلی وردپرس را با هم مقایسه می کردند.
در این مطلب ، ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا به سوالاتی مانند فریم‌ورک قالب وردپرس چیست؟ ، چه نوع فرم‌ورک‌های قالب وجود دارد؟ ، چرا افراد از فریم ورک های قالب وردپرس استفاده می کنند؟ ، مزایا و معایب استفاده از فریم ورک قالب ، در صورت استفاده از آن، پاسخ دهیم.

فریم ورک قالب وردپرس چیست؟

اصطلاح فریم‌ورک قالب وردپرس اغلب به یک کتابخانه کد گفته می شود که برای تسهیل توسعه یک قالب استفاده می شود. در گذشته ، مشکلات اساسی در نحوه توسعه و نگهداری قالب وردپرس وجود داشت. هیچ راه مناسبی برای به روزرسانی قالب های وردپرس بدون از دست دادن تمام گزینه های ظاهر سفارشی شده و هیچ راهی برای جلوگیری از کپی کردن و جایگذاری کد عملکرد مشابه در همه مضامین وجود نداشت. اگرچه این دو مسئله برای یک کاربر عادی ممکن است مشکل ساز به نظر نرسد، اما این موارد به چند دلیل می تواند فاجعه بار باشد. اگر میفهمیدید که همان کدی که در تمام قالب خود استفاده می کردید از امنیت کمی بهره مند است یا از این مهمتر ، اگر این مضمون چیزی بود که به صورت عمومی همه می‌توانستند به آن دسترسی داشته باشند و دستکاری اش کنند ، چه می شد. بله ، این یک فاجعه است که می تواند رخ دهد. تیم اصلی و جامعه تصمیم گرفتند با معرفی مفهوم Parent Theme(تم والد) و Child Theme(تم کودک) ، موارد ذکر شده در بالا را برطرف کنند.

فریم ورک های قالب وردپرس به عنوان یک الگو جدا از تم والد در نظر گرفته شده است که در آن تمام قابلیت ها قرار دارد تا از آن استفاده شود. سپس برنامه نویسان می توانند یک تم کودک ایجاد کنند تا ضمن اینکه جنبه های عملکردی آن را به فریم ورک منتقل کنند، یک سبک خاص را نیز اضافه کنند. و این امکان را برای مکانی متمرکز فراهم می کند که همه توابع در آن میزبانی شوند که اگر تیم توسعه دهنده اصلی تصمیم به لغو عملکردی در وردپرس بگیرد، یا مشکلی خاص در یک فریم ورک قالب پیدا شود ، خیلی راحت یک نسخه به روزرسانی را بدون تغییر دادن آنچه در قالب کودک دارد تغییر دهید. این روش به شما امکان می دهد “فریم ورک” سایت خود را بدون تغییر در شکل ظاهری آن قوی نگه دارید.

 

چه نوع فریم ورک های قالب وجود دارد؟

خوب موارد رایگان و پولی بسیاری وجود دارد. فریم ورک های کشیدن و رها کردن کاملی مانند Headway Themes وجود دارد که کاربران را قادر می سازد همه چیز را بصورت بصری و بدون هیچ گونه دانش کدنویسی ایجاد کنند. سپس فریم ورک های pseduo-drag drop مانند Pagelines و Thesis وجود دارد. این فریم ورک ها به کاربران امکان کشیدن و رها کردن بخشهای از پیش تعریف شده را می دهند (مشابه نحوه کارکرد ابزارک های وردپرس). بدیهی است که هرکسی می تواند با استفاده از قلابها و فیلترهای موجود ارائه شده توسط فریم ورک ها ، بخش های سفارشی را تعریف کند. سپس فریم ورک های قالب وجود دارد که پر از گزینه هستند. Themify و بسیاری دیگر در این گروه قرار می گیرند. سرانجام ، فریم ورک های توسه تم وجود دارد که برای توسعه دهندگان ساخته شده است تا بدون شلوغی و شلوغی مانند Genesis توسط StudioPress شروع به کار کنند.

چرا مردم از فریم ورک های قالب وردپرس استفاده می کنند؟

دلیل اصلی سرعت بخشیدن به توسعه آنها است. فریم وردک های قالب به شدت زمان توسعه را کاهش می دهد. زمان توسعه بهتر شده است زیرا همه فریم ورک های قالب بسیاری از قابلیت ها و گزینه های سفارشی سازی را ارائه می دهند ، بنابراین کاربر مجبور نیست که همه موارد را خودش کدگذاری کند. این ویژگی ها می توانند در هر مکانی متفاوت باشند (قابلیت کشیدن ، کشویی ، ابزارک های جستجوگر SEO و موارد دیگر) به جای ایجاد یک تم از ابتدا و اصلاح همه پرونده ها ، ایجاد یک قالب کودک می تواند به سادگی ایجاد یک فایل جدید style.css باشد و چند عملکرد را با استفاده از فایل functions.php سفارشی کنید.

مزایا و معایب آن چیست؟

مانند اکثر موارد ، استفاده از فریم ورک های قالب وردپرس مزایا و معایبی دارد. بیایید نگاهی به هر دو بیندازیم.

مزایای

  • انجمن – محبوب ترین فریم ورک های قالب ، جامعه عظیمی را در پشت خود دارند. که پاسخ دادن به سوالات پشتیبانی بسیار آسان تر می شود.
  • سهولت توسعه – همانطور که قبلاً اشاره کردیم استفاده از فریم ورک های قالب می تواند زمان توسعه را به شدت کاهش دهد و در طولانی مدت کارها را آسان کند.
  • عملکرد داخلی – فریم ورک های قالب همراه با ویجت های داخلی ، و قابلیت های اضافی.
  • کیفیت کد – غالباً فریم ورک های قالب مورد بازبینی قرار می گیرند ، بنابراین به احتمال زیاد همه بهترین روش ها را دنبال می کند.
  • بروزرسانی– قابلیت به روزرسانی بدون از دست دادن هیچ گونه ویژگی طراحی قالب های کودک ، امتیاز خوبی است.

معایب

  • منحنی یادگیری – بیشتر فریم ورک ها، قلاب ها و فیلترهای خاص خود را دارند. برای استفاده از قدرت کامل فریم ورک ، باید با زبان خاص فریم ورک آشنا شوید. بنابراین ممکن است چند قالب کوک اول شما بیشتر بخاطر اینکه در حال یادگیری چیزهایی هستید بیشتر برای راه اندازی طول بکشد.
  • کد غیرضروری – فریم ورک ها دارای چندین قابلیت داخلی هستند که ممکن است از آنها استفاده نکنید. این معامله خیلی عظیمی نیست زیرا مستقیماً روی شما تأثیر نمی گذارد.
  • محدودیت های فریم ورک – اغلب فریم ورک ها محدودیت هایی دارند. بعضی اوقات برای دستیابی به فوق العاده سفارشی سازی ، ممکن است مجبور باشید فایلهای اصلی را نادیده بگیرید یا یک وصله را ارسال کنید تا در به روزرسانی های بعدی لحاظ شود.
  • قیمت – بیشتر فریم ورک های قالب رایگان نیستند. برای دریافت به روزرسانی ها و پشتیبانی ها یک بار هزینه یا یک بار هزینه سالانه وجود دارد.

آیا باید از چارچوب تم استفاده کنید؟

حتی اگر یک منحنی یادگیری وجود داشته باشد و هزینه آنها کمی بیشتر باشد ، به نظر ما شما باید از یک فریم ورک قالب استفاده کنید. اضافه کاری و زمان توسعه را تسریع می کنند. به شما امکان می دهد از استانداردهای صنعت پیروی کنید. نکته آخر اینکه ، شما از تیم در حال توسعه و همچنین افراد دیگری که بخشی از جامعه هستند پشتیبانی زیادی می کنید.

 

امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا درک کنید که فریم ورک قالب وردپرس چیست و آیا باید از آن استفاده کنید یا خیر. اگر فکر می کنید چیزی را از دست داده ایم ، لطفاً در مورد نظرات با ما در میان بگذارید. اگر از فریم ورکی در سایت خود استفاده می کنید ، در نظرات به ما بگویید کدام یک از آنها را ترجیح می دهید. مشتاقانه منتظر شنیدن پاسخ های شما هستم

منبع:wpbeginner.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *