0
09908390336

3 راه فعال کردن GZIP در وردپرس

سه روش فعال کردن GZIP در وردپرس

فشرده سازی GZIP با فشرده سازی داده ها و تحویل آن به مرورگرهای کاربر ، سرعت وب سایت شما را سریعتر می کند. یک وب سایت سریعتر تجربه کاربر را بهبود می بخشد و فروش و تبدیل بیشتری را برای تجارت شما به ارمغان می آورد. در این مطلب، ما دقیقاً به شما نشان خواهیم داد که چگونه فشرده سازی GZIP را به راحتی در وردپرس فعال کنید.

فشرده سازی GZIP چیست؟

فشرده سازی GZIP، فناوری است که فایل های داده را قبل از ارسال به مرورگرهای کاربران فشرده می کند. این باعث کاهش زمان بارگیری فایل می شود که وب سایت شما را سریعتر می کند. پس از رسیدن داده های فشرده ، تمام مرورگرهای مدرن به طور خودکار فایل های فشرده شده را از حالت فشرده خارج کرده و آنها را نمایش می دهند.

فشرده سازی GZIP نحوه عملکرد وب سایت شما را تغییر نمی دهد. این فقط باعث بارگذاری سریعتر وب سایت شما می شود. GZIP توسط همه مرورگرهای وب محبوب ، نرم افزار سرور و بهترین شرکت های میزبان وردپرس پشتیبانی می شود.

توجه: به صورت پیش فرض ، فشرده سازی Gzip تصاویر یا فیلم ها را فشرده نمی کند.

 

چرا باید فشرده سازی GZIP را در وردپرس فعال کنید؟

بارگیری داده خام بیشتر طول می کشد که این بر سرعت بارگذاری صفحه شما تأثیر می گذارد. اگر چندین کاربر همزمان وارد سایت شما شوند ، وب سایت وردپرس شما را بیشتر کند می کند.

استفاده از فشرده سازی GZIP به شما امکان می دهد داده ها را به طور موثر انتقال دهید ، زمان بارگذاری صفحه را افزایش دهید و از بار میزبانی وب خود بکاهید. این یک گام اساسی در بهبود سرعت و عملکرد وب سایت شما است.

حال ممکن است فکر کنید GZIP بسیار فنی و پیچیده به نظر می رسد. با این وجود افزونه های وردپرس زیادی وجود دارد که افزودن فشرده سازی GZIP به وب سایت وردپرس را بسیار آسان می کند.

در برخی موارد ، حتی ممکن است GZIP را قبلاً توسط شرکت میزبان وردپرس خود فعال کرده باشید.

برای آزمایش اینکه آیا GZIP در سایت شما فعال است ، به سادگی به این تستر GZIP بروید و URL سایت خود را وارد کنید. اگر GZIP روی سایت شما کار می کند ، پیام “GZIP Is Enabled” را مشاهده خواهید کرد.

gzip-test

اگر می خواهید فشرده سازی GZIP را خودتان اضافه کنید ، می توانید از هر یک از روش های زیر برای این کار استفاده کنید:

  • فعال کردن GZIP با WP Rocket (افزونه باید خریداری شود)
  • فعال کردن GZIP با WP Super Cache
  • فعال کردن GZIP با W3 Total Cache

 

فعال کردن فشرده سازی GZIP با WPRocket

WP Rocket بهترین افزونه caching برای وردپرس است. استفاده از این افزونه فوق العاده آسان است و تمام ویژگی های اساسی بهینه سازی سرعت را از جمله فشرده سازی GZIP ، روشن می کند.

ابتدا باید افزونه WP Rocket را نصب و فعال کنید.پس از فعال شدن ، کلید مجوز شما باید به طور خودکار برای شما فعال شود. با رفتن به تنظیمات » WP Rocket در پیشخوان وردپرس می توانید این مورد را بررسی کنید.

باید پیامی را ببینید که به شما اطلاع می دهد WP Rocket فعال و کار می کند.

settings-wprocket-page

WP Rocket در صورت استفاده از سرور Apache به طور خودکار فشرده سازی GZIP را برای شما امکان پذیر می کند. بیشتر ارائه دهندگان میزبانی وب وردپرس از Apache برای سرورهای خود استفاده می کنند. نیازی به انجام مراحل اضافی نیست.

 

فعال کردن فشرده سازی GZIP با WP Super Cache

WP Super Cache یک افزونه رایگان caching وردپرس است. همچنین یک روش عالی برای فعال کردن فشرده سازی GZIP در سایت وردپرس شماست.

ابتدا باید افزونه WP Super Cache را نصب و فعال کنید.پس از فعال شدن ، به تنظیمات » WP Super Cache»پیشرفته در داشبورد وردپرس خود بروید. سپس ، به سادگی کادر «فشرده سازی برگه ها طوری که آن ها سریعتر به مشاهده کنندگان نمایش داده شود» را علامت بزنید تا سریعتر در کادر بازدیدکنندگان نمایش داده شوند.

WP-Super-Cache-gzip

سپس باید صفحه را به پایین اسکرول کنید و روی دکمه “بروزرسانی وضیعت” کلیک کنید تا تغییرات خود را ذخیره کنید. WP Super Cache اکنون فشرده سازی GZip را در وب سایت وردپرس شما فعال می کند.

 

فعال کردن فشرده سازی GZIP با W3 Total Cache

W3 Total Cache یکی دیگر از افزونه های بزرگ caching وردپرس است. مثل WP Rocket کاملاً مبتدی نیست ، اما یک نسخه رایگان نیز دارد و شما باید ثبت نام کنید. در صورت افزایش هزینه های ایجاد سایت وردپرس ، این گزینه خوب است.

ابتدا باید پلاگین W3 Total Cache را نصب و فعال کنید.پس از فعال سازی ، فشرده سازی GZIP به طور خودکار در وب سایت شما فعال می شود. می توانید با رفتن به صفحه Performance » General Settings در پیشخوان وردپرس ، این مورد را تیک بزنید یا تغییر دهید.

browser-cache-w3-total-cache

به پایین این صفحه بروید و به مرورگر حافظه پنهان بروید و مطمئن شوید که یک چک در جعبه فعال وجود دارد:

 

فراموش نکنید که اگر تغییری ایجاد کردید ، روی دکمه “ذخیره همه تغییرات” کلیک کنید.

 

بررسی فعال بودن GZIP در وب سایت شما

پس از فعال کردن GZIP ، ممکن است متوجه شوید که صفحات وب سایت شما کمی سریعتر بارگیری می شوند. با این وجود ، اگر می خواهید تست کنید که آیا GZIP در حال اجرا باشد ، می توانید به سادگی از یک ابزار تست GZIP استفاده کنید.

gzip-test

امیدواریم این مطلب به شما کمک کرده باشد که چگونه فشرده سازی GZIP را در وردپرس فعال کنید.

 

منبع:wpbeginner.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *