0
09908390336

چگونه کاربران وردپرس را به راحتی درون ریزی و برون بری کنیم

how-to-easily-import-and-export-wordpress-users-min

آیا می خواهید کاربران وردپرس را از یک وب سایت به وب سایت دیگر درون ریزی و برون بری کنید؟

وقتی چندین سایت را با هم ادغام می کنید و می خواهید همه کاربران را به طور خودکار به سایت جدید منتقل کنید ، این می تواند واقعاً مفید باشد.

در این مطلب ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی در وردپرس کاربران را درون ریزی و برون بری کنید. ما همچنین به شما نشان خواهیم داد که چگونه مشتریان WooCommerce را نیز وارد کنید.

چرا یا چه زمانی ممکن است نیاز به وارد کردن و صادرات کاربران در وردپرس داشته باشید؟

در حالی که چندین مورد برای وارد کردن و صادر کردن کاربران وردپرس وجود دارد ، اما متداول ترین سناریوهایی که شما نیاز به وارد کردن و صادرات کاربران دارید عبارتند از:

  • هنگامی که یک وب سایت خریداری می کنید و می خواهید محتوا و پایگاه کاربرارن را ادغام کنید.
  • وقتی می خواهید دو سایت را تلفیق کرده و محتوا و پایگاه کاربری آنها را ادغام کنید.
  • وقتی می خواهید اطلاعات مشتری را به لیست ایمیل یا CRM خود وارد کنید.

اگر یک وب سایت عضویت یا فروشگاه WooCommerce را اداره می کنید ، ممکن است بخواهید تمام داده های مشتری خود را حفظ کنید و همچنین به مشتریان خود یک تجربه ورود به سیستم در سایت جدید را نیز بدهید.

بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توانید کاربران را به راحتی از یک سایت WordPress به سایت دیگر وارد کرده و صادر کنید یا مشتریان WooCommerce را از یک فروشگاه به فروشگاه دیگر منتقل کنید.

صادرات کاربران در وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Import and Export Users and Customers است. پس از فعال سازی، باید از صفحه ابزارها» Import and export users and customers در قسمت مدیریت وردپرس بازدید کرده و به تب Export بروید.

exportuserscustomers

از اینجا می توانید انتخاب کنید که چه کاربرانی را می خواهید برون بری کنید. به عنوان مثال ، می توانید براساس نقش کاربر انتخاب کرده و برون بری مشتریان WooCommerce ، مشتریان از پلاگین عضویت،یا همه کاربران را انتخاب کنید.

همچنین می توانید کاربران را براساس تاریخ فیلتر کنید. به عنوان مثال ، می توانید کاربرانی را که بین یک دوره خاص ایجاد شده اند انتخاب کنید.

می توانید بقیه گزینه ها را به مقادیر پیش فرض آنها بسپارید و روی دکمه بارگیری کلیک کنید. این افزونه یک فایل CSV را در رایانه شما آماده و بارگیری می کند.

CSV یک قالب پرونده است که به شما امکان می دهد داده ها را با زمینه های جدا شده با کاما ذخیره کنید. این پرونده ها را می توانید در هر نرم افزار صفحه گسترده مانند Google Spreadsheets یا Microsoft Excel باز کنید.

وارد کردن کاربران وردپرس

همچنین این افزونه امکان وارد کردن مجدد کاربران به همان وب سایت یا وب سایت دیگری را آسان می کند.

اگر میخواهید کاربران را به وب سایت دیگری با وردپرس وارد می کنید ، باید افزونه را نیز در آن وب سایت نصب کنید.

پس از آن ، می توانید به صفحه ابزارها » Import and export users and customers کاربران و مشتریان بروید و به برگه Import بروید.

importuserscustomers

برای انتخاب فایل CSV که قبلاً بارگیری کرده اید ، از اینجا بر روی دکمه “Choose File’” کلیک کنید.

در زیر آن ، می توانید تنظیمات افزونه را بر اساس نیازهای خود پیکربندی کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید فقط کاربران با نقش های کاربری خاص را وارد کنید ، انتخاب کنید که با فیلدهای داده خالی چه کاری انجام دهید ، با لینک ورود به سیستم و اعتبار نامه آنها برای کاربران ایمیل ارسال کنید و موارد دیگر.

پس از تیک زدن گزینه ها ، پیش بروید و بر روی دکمه “Start Importing” کلیک کنید.

این افزونه شروع به وارد کردن کاربران وردپرس می کند و لیستی از کاربران وارد شده را به شما نشان می دهد.

importedusers

اکنون می توانید برای مشاهده کاربران وارد شده به صفحه کاربران » همه کاربران بروید.

ارسال ایمیل به کاربران وارد شده

اکنون ، اگر در حال انتقال حساب های کاربری هستید ، ممکن است بخواهید با ارسال ایمیل به آنها در مورد این تغییر اطلاع دهید. این افزونه می تواند در هنگام وارد کردن این کار را برای شما انجام دهد اما ممکن است بخواهید ایمیل را با پیام خود تغییر دهید.

کافی است به صفحه ابزارها » Import and export users and customers بروید و به برگه Mail Options بروید.

changeuseremail

به طور پیش فرض ، این افزونه جزئیات ورود به سیستم را از طریق ایمیل برای کاربران ارسال می کند. می توانید پیام شخصی خود را در اینجا اضافه کنید و به کاربران جزئیات بیشتری در مورد دلیل مشاهده این ایمیل ارسال کنید.

نکته: مطمئن شوید سایت وردپرسی شما قادر به ارسال اعلان های ایمیل است. اگر کاربران / مشتری زیادی دارید ، ممکن است افزونه نتواند اعلان ها را ارسال کند. ما برای اطمینان از حداکثر قابلیت تحویل توصیه می کنیم از افزونه WP Mail SMTP استفاده کنید.

امیدواریم این مطلب به شما کمک کند تا کاربران وردپرس و مشتریان ووکامرس را به راحتی وارد و صادر کنید.

 

منبع:wpbeginner.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *