0
09908390336

غیرفعال کردن JSON REST API در وردپرس

disablerestapi

در وردپرس 4.4 مورد SON REST API را اضافه کرد که برای توسعه دهندگان پلاگین بسیار مناسب است ، اما ممکن است بسیاری از دارندگان سایت به هیچ وجه این کار را مفید ندانند. در این مطلب ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه JSON REST API را به راحتی در وردپرس غیرفعال کنید.

چرا باید JSON REST API را در وردپرس غیرفعال کنید؟

این را نمی شود نادیده گرفت که API مزایای زیادی را برای توسعه دهندگان وردپرس به همراه خواهد داشت. API بازیابی داده ها را با استفاده از درخواست های GET بسیار آسان می کند ، که برای کسانی که برنامه هایی با وردپرس ایجاد می کنند مفید است.

با این حال ، ممکن است اکثر دارندگان سایت اصلاً نیازی به آن ویژگی ها نداشته باشند. این می تواند وب سایت شما را به سمت جدیدی از حملات DDoS باز کند. این می تواند باعث استفاده زیاد از منابع شود و وب سایت شما را کند کند.

این همانند غیرفعال کردن XML-RPC است که بسیاری از سرپرستان سایت در سایت های وردپرسی خود آن را غیرفعال می کنند تا از این طریق سایت در امنیت باشند.

غیرفعال کردن API JSON REST در وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Disable REST API است.افزونه خارج از جعبه کار می کند و هیچ تنظیماتی برای پیکربندی شما وجود ندارد.

اکنون خطای احراز هویت را به هر درخواست API که از منابعی که به وب سایت شما وارد نشده اند بازگرداند.

این به طور ماثر از استفاده درخواستهای غیرمجاز از REST API برای دریافت اطلاعات از وب سایت شما جلوگیری می کند.

با مراجعه به صفحه http://example.com/wp-json می توانید این مورد را امتحان کنید. مطمئن شوید که ابتدا از قسمت مدیریت وردپرس خارج شده اید یا مرورگر خود را به حالت ناشناس تغییر می دهید.

فراموش نکنید که example.com را با نام دامنه خود جایگزین کنید. این پیام را نشان خواهید داد که نشان می دهد درخواستهای REST API مسدود شده اند.

restapidisabled

شما با موفقیت درخواست های غیر مجاز REST API را در سایت وردپرس خود غیرفعال کرده اید.

امیدواریم این مطلب به شما کمک کرده باشد که یاد بگیرید چگونه JSON API را در وردپرس غیرفعال کنید.

 

منبع:wpbeginner.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *