0
09908390336

غیرفعال کردن بروزرسانی خودکار در وردپرس

غیرفعال کردن بروزرسانی خودکار در وردپرس

بعضی از بروزرسانی هایی که برای وردپرس یا افزونه وردپرس منتشر می‌شود ممکن است گاهی اوقات تداخل های در سایت وردپرسی ایجاد کند. از این رو بعضی از کاربران این ویژگی را غیرفعال می‌کنند.

علی رغم مزایای امنیتی ، احتمال کمی وجود دارد که این به روزرسانی های پس زمینه بتوانند وب سایت شما را خراب کنند.

در این مطلب، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به روزرسانی خودکار را در وردپرس را غیرفعال کنید.

 

چرا وردپرس به صورت خودکار به روز می شود؟

وردپرس به دلایل امنیتی به طور خودکار نرم افزار اصلی وردپرس را به روز می کند. گاهی اوقات ، ممکن است یک افزونه یا پوسته را نیز به روز کند تا تهدید احتمالی را برطرف کند. به عنوان مثال ، یک افزونه یا پوسته را ممکن است وردپرس برای از بین بردن یک آسیب پذیری مهم به روز کند. اگر آن افزونه یا پوسته توسط بسیاری از وب سایت‌ها استفاده شود ، تیم اصلی وردپرس ممکن است یک به روزرسانی خودکار را برای آن انجام دهد.

به غیر از این شرایط ، وردپرس به شما اجازه می‌دهد تا تصمیم بگیرید چه زمانی می‌خواهید به روزرسانی‌ها را نصب کنید.

توصیه می‌کنیم به روزرسانی خودکار وردپرس را خاموش نکنید. چون یک ویژگی امنیتی مهم است.

اگر مطمئن هستید که خودتان می توانید به روزرسانی های دستی را مدیریت کنید، پس می‌توانید با خیال راحت به روزرسانی خودکار را در وردپرس غیرفعال کنید.

 

پیکربندی و غیرفعال کردن به روزرسانی های خودکار وردپرس

ساده ترین راه برای این کار نصب و فعال سازی افزونه Easy Updates Manager است.

پس از فعال شدن افزونه ، برای پیکربندی تنظیمات خود به پیشخوان »Updates Options بروید.

easy-updates-manager-plugin-settings

می توانید “Disable all updates” را انتخاب کنید ، اما ما این گزینه را توصیه نمی کنیم. در درجه اول به این دلیل که مانع از نمایش همه اعلان های بروزرسانی می شود.

در عوض، باید تنظیماتی را که می‌خواهید انتخاب کنید. شما می‌توانید بهروزرسانی خودکار افزونه‌ و پوسته‌‌ها را غیرفعال کنید، اما هسته استاندارد وردپرس را فعال نگهدارید کنید.

easy-updates-manager-plugin-settings 2

توجه: اگر به جای «Disable plugin updates» و «Disable auto updates» ،«Disable theme updates» را انتخاب کنید ، در این صورت حتی اعلان های به روزرسانی را در لیست افزونه‌ها و پوسته‌های خود نمی بینید.

Easy Updates Manager گزارش بروزرسانی‌ها را ثبت می کند ، بنابراین اگر هر چیزی در سایت شما خراب شد ، می توانید دوباره به نسخه قبلی برگردید.

برای مشاهده این مورد ، به داشبورد »Updates Options بروید و سپس روی برگه« Logs »کلیک کنید.

easy-updates-manager-logs

 

مزایا و معایب بروزرسانی خودکار وردپرس

اکنون می دانید که چگونه به روزرسانی خودکار را غیرفعال کنید ، اما آیا باید آن را غیرفعال کنید؟ هیچ پاسخ صحیحی وجود ندارد و این به شما و وب سایت شما بستگی دارد.

در سایت های خود ، ضمن فعال بودن به روزرسانی های اصلی ، به روزرسانی خودکار افزونه و پوسته را غیرفعال کرده ایم.

اکنون بیایید نگاهی به مزایا و معایب به روزرسانی خودکار بیندازیم. به این ترتیب ، می توانید تصمیم بگیرید که آیا به روزرسانی خودکار را در سایت خود غیرفعال کنید.

مزایای بروزرسانی خودکار در وردپرس

به روزرسانی خودکار برای امنیت وردپرس بسیار مناسب است. بسیاری از کاربران فراموش می کنند که افزونه ها یا وردپرس خود را به روز کنند.

با بروزرسانی خودکار وردپرس، هرزمان که نسخه بروزرسانی برای وردپرس منتشر شود شما دیگر نگران اپدیت نبودن وردپرس خود نیستید. این بروزرسانی‌ها برای بهبود در کارایی و امنیت وردپرس منتشر می‌شوند.

همچنین می دانید که اگر مشکل امنیتی مهمی در وردپرس یا افزونه محبوبی وجود داشته باشد ، وردپرس به طور خودکار به روز می شود. حتی اگر مشغول کار یا بیرون از خانه باشید ، سایت شما ایمن خواهد ماند.

اگر سایت های زیادی دارید ، بروزرسانی خودکار می تواند در وقت شما صرفه جویی کند. و حتی اگر فقط یک سایت داشته باشید ، ممکن است آرامش را از دانستن اینکه وردپرس مراقب مسائل است ترجیح دهید.

معایب به روزرسانی خودکار در وردپرس

تیم اصلی وردپرس که مسئولیت انتشار به روزرسانی ها را بر عهده دارد ، آپدیت منتشر شده نواقصی دارد. با این حال ، احتمال کمی وجود دارد که به روزرسانی خودکار سایت شما را خراب کند. طبق تجربه ما ، بروزرسانی‌های جزئی هنوز هیچ یک از سایتهای ما را خراب نکرده اند.

بروزرسانی خودکار افرونه نیز می‌تواند گاهی اوقات سایت شما را خراب کند. مانند ایجاد مشکل در سرور یا تداخل با دیگر افزونه ها.

مشکل دیگر این است که هنگام بروزرسانی خودکار به شما هیچ اعلانی نمی‌دهد که وبسایت در حال بروزرسانی است.

 

آیا باید به روزرسانی خودکار وردپرس را غیرفعال کنم؟

اساسا تصمیم‌گیری با شماست.

برای بیشتر مبتدیان و اکثریت وب سایت های وردپرس، بروزرسانی خودکار بی‌ضرر است و شما نباید آن را غیرفعال کنید.

با این حال، اگر فروشگاه اینترنتی دارید و نمی‌خواهید به دلیل خرابی سایت تجارت خود را از دست بدهید، می‌توانید با خیال راحت بروزرسانی خودکار را غیرفعال کنید.

باز هم اطمینان حاصل کنید که برای امنیت سایت خود، آن بروزرسانی‌ها را به موقع نصب کنید.

 

امیدوارم این مطلب به شما در یادگیری غیرفعال کردن بروزرسانی وردپرس کمک کرده باشد.

 

منبع: wpbeginner

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *