0
09908390336

دسته‌ها یا برچسب‌ها – بهترین روشهای سئو برای مرتب سازی محتوا

categoriesvstagsimage

شاید مطمئن نباشید که دسته ها و برچسب های وردپرس در واقع چه هستند و تفاوت آنها با یکدیگر چیست. دانستن این مسئله می تواند به شما در استفاده صحیح از آنها کمک کند.

در این مطلب، ما تفاوت بین دسته ها و برچسب ها برای مرتب‌سازی محتوای شما و نحوه تأثیر آنها بر SEO را توضیح خواهیم داد.

 

دسته‌ها و برچسب‌ها چه تفاوت‌هایی دارند؟

دسته‌ها برای گروه‌بندی گسترده پست های شما در نظر گرفته شده‌اند. این موارد را به عنوان موضوعات کلی یا فهرست مطالب سایت وردپرس خود در نظر بگیرید. دسته ها سلسله مراتبی هستند و این بدان معناست که شما می توانید زیر مجموعه هایی برای آن ایجاد کنید.

برچسب‌ها برای توصیف جزئیات خاص پست های شما هستند. اینها را به عنوان کلمات فهرست سایت خود در نظر بگیرید. آنها به شما امکان می دهند مطالب خود را به صورت میکرو دسته بندی کنید. برچسب ها سلسله مراتبی نیستند.

به عنوان مثال ، این پست وبلاگ در روشن آموز در گروه بلاگ است. با مراجعه به بلاگ در منوی سایت شما می‌توانید همه پست های این گروه را مشاهده کنید.
این پست دارای برچسب های: دسته ها ، دسته ها در مقابل برچسب ها ، طبقه بندی سفارشی ، سئو ، بهترین روش های سئو ، مرتب سازی محتوای شما و برچسب ها است.

این برچسب ها را در آخر مطلب ما مشاهده خواهید کرد، آنها به کاربران کمک می کنند تا این مقاله را در جستجوی مرتبط در وبلاگ ما پیدا کنند.

یکی از بزرگترین تفاوت ها بین برچسب ها و دسته ها این است که تمام پست های وردپرس باید تحت یک دسته بندی ثبت شوند ، اما نیازی نیست که آنها دارای برچسب باشند.

اگر دسته‌بندی برای پست خود در نظر نگیرید، وردپرس به طور خودکار آن را به دسته پیش فرض اختصاص می دهد. این “دسته بندی نشده” نامیده می شود ، اما تغییر نام دسته “دسته بندی نشده” به چیزی مانند “دیگر” یا “متفرقه” اغلب مفید است.

اضافه کردن دسته و برچسب در وردپرس

هنگام ایجاد یا ویرایش نوشته می‌توانید دسته ها و برچسب ها را در وردپرس اضافه کنید. آنها را در سمت چپ در وردپرس فارسی پیدا خواهید کرد.

Categories-vs-Tags-min

برای افزودن دسته ها و برچسب های جدید می توانید به بخش نوشته ها » دسته ها و نوشته ها »برچسب ها نیز بروید.

 

چند دسته وردپرس باید داشته باشید؟

تعداد خاصی از دسته ها که باید داشته باشید وجود ندارد. در بیشتر موارد ، شما باید بین 5 تا 10 داشته باشید تا بتوانید پست های خود را به درستی دسته بندی و مرور سایت خود را آسان کنید.

دسته بندی ها شامل گروه بزرگی از پست ها هستند. برای تقسیم پست های خود به گروه های کوچکتر می توانید از زیر مجموعه ها و برچسب ها استفاده کنید.

اگر به تازگی یک وبلاگ راه اندازی کرده اید ، پس نگران تلاش برای تهیه لیست کاملی از دسته ها نباشید. فقط 3 تا 5 دسته گسترده را انتخاب کنید و با گذشت زمان موارد بیشتری را اضافه کنید.

آیا باید از زیر دسته‌ها استفاده کنم؟

شما نیازی به استفاده از زیر دسته ها ندارید ، و بسیاری از وبلاگ های بزرگ (از جمله WPBeginner) از زیر دسته‌ها استفاده نمی کنند. با این حال ، اگر دسته بزرگی با تعداد زیادی پست داشته باشید که می توانند در بخش های کوچکتر گروه بندی شوند ، زیردسته ها مفید هستند.

به عنوان مثال ، شما ممکن است یک دسته “Recipes” داشته باشید که حاوی تعداد بیشتری از Recipes جزئی تر است.

posts-in-category-recipes

می توانید این پست ها را در زیر دسته خود قرار دهید ، بنابراین یافتن آنها برای خوانندگان آسان است. شما یک دسته کودک جدید برای “Recipes” به نام “gluten-free” ایجاد می کنید و این پست ها را به آن دسته منتقل می کنید.

استفاده از دسته‌بندی‌ها در URL پست

بعضی از سایت ها از نام دسته در URL پست خود استفاده می کنند ، که می توانید آنها را در بخش تنظیمات »پیوندهای یکتا تنظیم کنید.

Permalinks

اگر این مورد در سایت شما وجود داشته باشد ، در ابتدا پست شما دارای URL مانند این خواهد بود:

/recipes/gluten-free-pancakes/…

پس از انتقال پست به یک گروه کودک ، آن دارای یک URL جدید است:

/recipes/gluten-free/gluten-free-pancakes/

به طور معمول ، وردپرس سعی می کند URL قدیمی را به آدرس جدید هدایت کند. بررسی کنید که پیوندهای شما هنوز کار می کنند . در صورت لزوم ، می توانید از URL قدیمی به آدرس جدید 301 تغییر مسیر دهید.

گزینه دیگر نگه داشتن پست در دسته والد و همچنین اختصاص آن به دسته کودک است ، اما این می تواند اشکالاتی داشته باشد.

ما همیشه به کاربران توصیه می کنیم از ساختار URL کوتاهتری استفاده کنند که فقط حاوی “نام پست” باشد.همه وب سایت های جدید ما از ساختار مدرن URL نام پست استفاده می کنند. و استفاده از نام دسته بندی توصیه نمی‌شود

این به شما امکان می دهد حداکثر انعطاف پذیری را در سازماندهی محتوا بدون نگرانی در مورد تنظیم هدایت آن ها داشته باشید.

 

آیا می توانم یک پست را به چندین دسته اختصاص دهم؟

وردپرس به شما امکان می دهد یک پست را در چندین دسته قرار دهید. این می تواند چندین دسته والد یا یک دسته والد به علاوه یک زیر دسته یا زیر مجموعه باشد.

داشتن چندین دسته به نفع SEO سایت شما نیست. فقط درصورتيكه پستها براي خوانندگانتان بيشترين معنا را داشته باشد ، بايد پستها را به چند دسته اختصاص دهيد.

این احتمال وجود دارد که وجود داشتن پست شما در چندین دسته به دلیل محتوای تکراری باعث ایجاد برخی از مشکلات SEO شود.

اگر از چندین دسته استفاده می کنید ، سعی کنید از قرار دادن یک پست در دو یا چند دسته اصلی (والد) خودداری کنید. هر پست باید در یک گروه اصلی قرار بگیرد.

 

آیا محدودیت تعداد برچسب های یک پست وجود دارد؟

وردپرس خود محدودیتی در تعداد برچسب های موجود در هر پست ندارد. شما به طور دلخواه می توانید 1000 برچسب یا بیشتر به یک پست اختصاص دهید!

با این حال ، ما قطعاً چنین چیزی را توصیه نمی کنیم.

هدف از برچسب ها کمک به پیوند دادن پست های مرتبط با یکدیگر است. آنها را به عنوان یک بخش فهرست در یک کتاب در نظر بگیرید. هر برچسب مانند یک کلمه کلیدی در فهرست است.

برچسب ها برای کاربرانی که در سایت شما جستجو می کنند مفید هستند. برخی از افزونه هایی که پست های مرتبط را نمایش می دهند از برچسب ها برای کمک به آنها در تشخیص موضوع های مربوط به پست ها استفاده می کنند.

ما پیشنهاد می کنیم که به طور معمول به حداکثر 10 برچسب در هر پست پایبند باشید.

 

دسته ها یا برچسب ها: چه چیزی برای SEO بهتر است؟

آیا مزایای استفاده از دسته ها نسبت به برچسب ها یا بالعکس از نظر سئو وردپرس وجود دارد؟

جواب کوتاه، نه است.

دسته ها و برچسب ها هر دو اهداف مختلفی دارند. شما باید از دسته ها استفاده کنید ، اما اگر نمی خواهید از برچسب استفاده نکنید. با این حال ، توصیه می کنیم برای کمک به خوانندگان در پیمایش سایت خود ، به طور مناسب از هر دو استفاده کنید.

در نهایت ، شما باید سایت خود را با در نظر گرفتن کاربران طراحی کنید. همه موتورهای جستجو می خواهند محتوایی را که بیشترین استفاده را برای آنها دارد به کاربران نشان دهند.

این به این معنی است که با سازماندهی محتوای خود برای بهترین کاربرد به شما در گرفتن رتبه بندی بهتر در جستجوگرها نیز کمک می کند.

 

امیدوارم این مطلب برای درک بهتر این دو بخش مهم ودپرس به شما کمک کرده باشد. شاد باشید.

منبع: wpbeginner

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *